تنظیم ارتفاع نور چراغ های جلو

تنظیم ارتفاع نور چراغ های جلو

تنظیم نور چراغ های جلو بسیار حائز اهمیت می باشد تا راننده در شب دید کافی داشته باشد و دید رانندگانی را که از طرف مقابل می آیند نیز مختل نکند. در صورت تنظیم نبودن نور چراغ ها، به نمایندگی های مجاز مراجعه نموده تا توسط دستگاه های مرتبط تنظیمات لازم صورت پذیرد.

به منظور اطمینان از تنظیم نور چراغ های جلو لازم است در حالت نور پایین در فاصله تقریبا ۸ متری جلوی خودرو ایستاده سپس با چشمان خود در فاصله حدود ۱ متری زمین به چراغ های خودرو نگاه کنید. در صورت تابش مستقیم نور در چشمان شما چراغ تنظیم نمی باشد و بایستی جهت انجام تنظیمات به نمایندگی های مجاز مراجعه نمایید.

 

هشدار:

 • لامپ ها به هنگام کار کردن داغ می شوند لذا وقتی لامپ روشن است یا تازه خاموش شده است، به آن دست نزنید. لامپ های گازی قابل تعویض را با احتیاط جا به جا کنید، این لامپ ها حاوی گاز تحت فشارند و در صورتی که ضربه ای به آن وارد شود ممکن است بشکند.
 • در ضمن حباب شیشه ای این لامپ ها را لمس نکنید، ممکن است چربی پوست شما به آن آسیب برساند و لامپ را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

نکات ایمنی

 1. قبل از مسافرت، سالم بودن تمام سیستم روشنایی خودرو را چک کنید، بخصوص لامپ های روشنایی بیرون خودرو.
 2. در صورت کثیف بودن شیشه یا پلاستیک روی چراغ، آن را تمیز کنید تا از درخشندگی نور کاسته نشود.
 3. در صورت کم نور بودن لامپ ها، اتصالات لامپ را بازرسی کنید و اگر نور لامپ ضعیف است آن را با لامپ های استاندارد تعویض نمایید.
 4. در صورت روشن نشدن چراغ ترمز عقب، امکان دارد رشته دوم لامپ سوخته باشد، لامپ را چک کنید، در غیر این صورت فشنگی زیر پدال ترمز قطع شده است.
 5. در صورت روشن نشدن چراغ دنده عقب ابتدا فیوز و لامپ آن را چک کنید، در صورت سالم بودن، امکان دارد اشکال از فشنگی دنده عقب در گیربکس باشد.
 6. در صورت روشن نشدن هر یک از لامپ های دیگر خودرو، ابتدا فیوز، سپس لامپ را چک کنید (موقعیت هر فیوز در جعبه فیوز در دفترچه راهنمای خودرو قید شده است) در صورت سالم بودن فیوزها و لامپ ها برای رفع عیب به نمایندگی های مجاز مراجعه فرمایید.
 7. در هنگام رانندگی با نور بالا در جاده، هنگامی که خودرویی از جلوی شما می آید نور چراغ جلوی خودرو خودروی خود را پایین داده و بعد از گذشتن از کنار شما، دوباره نور را در حالت نور بالا قرار دهید.
 8. در هنگام رانندگی در مه در صورت مجهز بودن خودروی شما به چراغ مه شکن، از آن استفاده کنید در غیر این صورت چراغ های جلوی خود را در حالت نور بالا قرار دهید.
 9. توصیه می شود که به خودرو چراغ اضافی وصل نکنید ولی در صورت اضافه کردن چراغ اضافی به خودرو، آن را به صورت سری در مسیر سیم کشی لامپ های خودرو قرار ندهید، زیرا هنگام سوختن یکی از آن ها باعث خاموش شدن سایر چراغ ها شده و همچنین در نصب به صورت سری ولتاژ کاهش یافته و در نتیجه نور چراغ کاهش خواهد یافت.

تغییر ارتفاع بین اعداد ۰ تا ۳ می باشد که سنگینی بار و سرنشینان بر تغییر ارتفاع تاثیر می گذارد و بر طبق گفته سازنده بین هر تغییر ارتفاع از یه عدد به بعدی و یا قبلی باید کمی مکث نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر سایت
با ما باشید!

مدیر سایت

با دنا سواران در شبکه های اجتماعی نیز همراه باشید at کانال تلگرام ما
در اینیستاگرام - فیسبوک - سروش-...... نیز با شما هستیم
مدیر سایت
با ما باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *